Napište mi

kapasny@seznam.cz  napsal(a) 2. října 2014 v 15:27:48:

Dobrý den. To heslo do voleb, není trochu přešlap? Čertů je všude dost, také zdá se i u lidovců! Nadsázka trochu pohádková. Přeji Boží požehnání. Fero Kapasný

Má odpověď:

Když si pozorně přečtete naše heslo, zjistíte, že „po čertech“  neznamená „s čerty“. 


MUDr. V.Stejskal  napsal(a) 25. září 2014 ve 21:25:02:

Pane doktore, jsem nesmírně zklamán vašim volebním plakátem, kde jsou vám i pekelníci dobří, abyste se dovolával jejich pomoci. Rovněž mi moc nesedí spolčení se zelenými. Je známo jejich proticírkevní směřování, a jestli se zvrhnou, jako jejich francouzští bratří, budou žádat pro pedofily uznání jako mají gayové, že totiž jsou jenom trochu jinačí, ale jinak normální. Tak ať vám čerti pomůžou, já si to budu moc a moc rozmýšlet. V.St.

Má odpověď:

Vážený kolego, nechce se mi věřit, že Vás tak pohoršila nadsázka, která je na našem volebním plakátě. Když o někom řeknu, že je po čertech dobrý sportovec, určitě to nespojuji ani s pekelníky, ani s peklem. Prostě tím jadrně vyjadřuji, že je skutečně dobrý. Doufám také, že jste si všiml, že to je kampaň do Zastupitelstva Prahy 6, kam kandidujeme samostatně. Nicméně do města kandidujeme ve společné koalici i se SZ, která nám může umožnit dostat se do ZHMP a tím prosazovat náš program. Je to kompromis, který se vedení městské organizace rozhodlo akceptovat po osmi letech marného úsilí a  konečně se pokusit prorazit bariéru pěti procent. Určitě to ovšem neznamená, že budeme schvalovat jakékoliv výstřelky, ale zavazuje nás to jenom na jasně definovaný a zveřejněný program.   Přesto respektuji Váš názor a přeji hodně štěstí.


Jan Táborský  napsal(a) 25. září 2014 v 18:07:52:

Dobrý den, vždy jsem podporoval křesťanskou stranu, celá naše rodina. Až na období pana právníka, který se soudil s charitou o nemovitost. To nějak nešlo. V současnosti jsem poněkud překvapen vaší koalicí se zelenými, kteří podporují pochody různých sexuálně nemocných lidí a nevyrovnaných individuí Prahou. Pokud byste vyhráli volby, to budete podporovat duhové pochody úchylů? Nebo se jedná o čistě účelové spojení? Tohle volit nechceme.

Má odpověď:

Vážený pane Táborský, děkuji za Váš dotaz i za starost o charakter křesťanské strany. Koalice má jasně definovaný program, který je průnikem společných cílů a ve věcech, které zmiňujete, máme všichni svobodu prosazovat svá stanoviska. Je to kompromis, který schválilo vedení pražské KDU-ČSL a věřím, že má smysl usilovat o to být v pražském zastupitelstvu a obhajovat náš program a priority. Já osobně jsem na 12.místě a nepředpokládám zvolení, ale jsem přesvědčen, že kolegové, kteří se tam mají možnost dostat, jsou natolik zralí, že dokážou dobře reprezentovat a uplatňovat naše priority. Možná jste zachytil, že kandiduji jako lídr za KDU-ČSL v Praze 6 a souhlasím s Vámi, že se nám dýchá mnohem svobodněji, i když s velkým rizikem, že nebudeme zvoleni. Doufám, že věříte, že to všechno děláme s úmyslem udržet myšlenky křesťanské demokracie a prosazovat je ve veřejném prostoru. Volební systém opakovaně způsobil naši neúčast v zastupitelstvu a tím nemožnost vůbec do věcí promluvit. Program SZ i STANu má většinu stejných priorit s námi a ve věcech, kde máme názory protichůdné, budeme se svobodně  projevovat.

Přeji Vám i Vaší rodině spokojenost a radost ze života.

 

 


Napište mi